صفحه اصلی
آمادگی کنکور ارشد
کنکور دکتری
آموزش ویدئویی
دپارتمان توسعه
مشاوره و برنامه ریزی
تالیفات
درباره ما
خرید کتاب
   آقای سعید بهشتی-رتبه 13 گرایش مهندسی صنایع - صنایع - سال 93

مصاحبه با رتبه 13 کنکور مهندسی صنایع گرایش 1259 (مهندسی صنایع-مهندسی صنایع و مهندسی مالی)

در کنکور کارشناسی ارشد مهندسی صنایع سال 1393

زبان

ریاضی

آمار و احتمال

تحقیق 1

اقتصاد 1و2

تئوری مدیریت

معدل موثر

رتبه بهره وری

رتبه سیستم

رتبه آینده پژوهی

63.22

3.51

83.3

45

سفید

سفید

14.26

26

56

33

 

زبان

تحقیق 1و2

آمار و احتمال

دروس تخصصی

معدل موثر

رتبه صنایع-صنایع

رتبه صنایع-مالی

28.9

55

60

41.3

14.3

13

19

سعید بهشتیکمی خود را معرفی کنید و بفرمایید مقطع کارشناسی را در چه رشته و دانشگاهی گذراندید؟

من سعید بهشتی هستم، بعد از گذراندن دوره متوسطه در دبیرستان علامه طباطبایی وارد دانشگاه آزاد تهران شمال شدم و در رشته صنایع ادامه تحصیل دادم.

در زمان تحصیل در مقطع کارشناسی وضعیت تحصیلی شما به چه صورت بود؟

من تو همون 4 ترم اول 3 ترم مشروط شدم و حتی ترم 4  فقط سه واحد پاس کردم و نزدیک بود اخراج بشم، ولی خلاصه از ترم 5 به بعد کم کم تمرکزم روی درسا بیشتر شد. 

واقعا جای تبریک داره که از دانشگاه تهران شمال تونستید این رتبه رو کسب کنید. رقابت با دانشجویان دانشگاه شریف، امیرکبیر، تهران، علم و صنعت و... چقدر سخته؟ برای کسایی که تو این دانشگاههای سراسری تهران نیستن و امیدشون رو از دست دادن چه پیامی داری؟

 مرسی از تبریکتون، پیام من اینه که خودشونو از پیش بازنده ندونن و روحیه و انگیزه خیلی بالایی داشته باشند به نحوی که همین الان که دارن این مصاحبه رو می خونن به خودشون بگن سال بعد این موقع این منم که دارم با پژوهش مصاحبه می کنم و دقیقا همین سوال رو جواب می دم.

اما واقعیت اینه که کار خیلی خیلی سختیه و تلاش و تمرین زیادی می خواد که بشه با بچه های این دانشگاه ها رقابت کرد چرا که واقعا خیلی رقبای قوی هستن و رقابت کردن با اونا مسیرو برای من سخت تر کرد البته بعضی از همین رقیبا توی دوره آزمونای پژوهش خیلی لطف داشتن و با تشویقاشون به من روحیه می دادن که من ازشون خیلی خیلی ممنونم

از روند درس خوندن تون برامون بگید، اگر ازروزی که خوندن رو برای کنکور کارشناسی ارشد شروع کردید رو به بازه‌های زمانی دو ماهه تقسیم کنیم، تو هربازه چه قدر درس میخوندید و رو چه دروسی تمرکز می‌کردید؟

فروردین و اردیبهشت

شروع نکرده بودم (البته درسته که من هنوز شروع نکرده بودم ولی کلاسای آمارو تحقیق تابستون دوره قبلی رو رفته بودم و یه تسلط نسبی روی درسا داشتم)

خرداد و  تیر

از اواخر خرداد شروع به خوندن زبان کردم و تا خود کنکور سعی کردم قطع نکنم! از اوایل تیر با دو جلدی آمارواحتمال ایوزیان به طور جدی start زدم و تا آخر تیر تمومش کردم که توی تیر تقریبا روزی 4 یا 5 ساعت مفید میخوندم

مرداد و شهریور

از اول مرداد تحقیق 1 رو با 2000 تست جلد 1 آقای زاهدی شروع کردم، همچنین آمار آقای زندیه. که تا اواسط شهریور منو درگیر کرد. از اواسط شهریور شروع به خوندن طرحریزی و موجودی کردم و برای اینکه آمارو تحقیق یادم نره روزی 1 آزمون از 2000 آمار می زدم 1 آزمون از 2000 OR (جلد دو) تقریبا روزی 6 یا 7 ساعت میخوندم

مهر و آبان

از اواسط مهر کلا آزمون محور کارو ادامه دادم و تا آخرین آزمون با بودجه بندی آزمونا پیش رفتم به طور متوسط روزی 8 ساعت

آذر و دی

با بودجه آزمون پژوهش

بهمن

بعد از آخرین آزمون مبحثی پژوهش، شروع کردم به این که هر روز صبح 1 آزمون توی خونه از خودم میگرفتم و بعد از ظهر تحلیل آزمون می کردم و زبان می خوندم 30، 40 روز آخر فقط توی خونه آزمون میزدم

نحوه درس خوندنتون چطور بود؟ کجا درس می‌خوندین؟ خونه یا کتاب خونه؟ گروهی یا فردی؟

خونه درس میخوندم، همیشه تنها درس میخونم، اگه کسی پیشم باشه اون بازدهی انفرادی و ندارم، ولی همیشه تلفنی از وضعیت دوستام با خبر بودم واگر تو مباحثی ایراد داشتم ازشون می پرسیدم.

در دروس کنکور چیزی که در دانشگاه تدریس می‌شد با چیزی که در کنکور سوال می‌شد چقدر تفاوت داشت؟

 تفاوت خیلی خیلی زیاد بود، البته اساتید دانشگاه هم بی تقصیرند، توی وقت محدود نمی تونستند این همه مطالب رو درس بدن و باید به اونا هم حق داد.

منابعی که برای دانشجویان سال بعد توصیه می کنید، چه منابعی هستن؟

زبان عمومی و تخصصی

 • کناب زبان عمومی ارشد زیر ذره بین برای لغت
 • جزوه کلاسی آقای شایان برای گرامر
 • کتاب آبی و بنفش آقای نعمتی برای زبان تخصصی

آمار و احتمال

 • 2 جلدی دکتر ایوزیان
 • 2000 تست دکتر ایوزیان
 • کناب آقای زندیه

تحقیق در عملیات

 • جزوه و کناب دکتر زاهدی سرشت
 • 2000 تست دکنر زاهدی سرشت (هر 3 جلد)

کیفیت

 • کتاب دکتر امیری + تست آزمونای سالهای قبل

پروژه

 • کتاب آبی سبزه پرور
 • جزوه کلاسی آقای ممیزی

طرح ریزی

 • کتاب آقای نیکوفکر

موجودی

 • کتاب آقای عبدالله زاده

اقتصاد مهندسی

من خودم کتاب آقای عباس زاده رو خوندم ولی پیشنهاد می کنم برای درس جزوه آقای اسماعیلی رو بخونید و بهترین منبع تست هم میتونه آزمونای 4 سال اخیر موسسه باشه

شما درس آمار و تحقیق رو بالا زدید. راز این موفقیت در کجا بود؟ چطور مطالعه شون کردید

قبل هر چیز دوست دارم از دکتر ایوزیان و دکتر زاهدی یه تشکر بکنم و دوست دارم بدونن که جزو دوست داشتنی ترین خاطرات زندگی من هستن، خوب زود شروع کردن این درسا بی تاثیر نبود و منو از سایر رقبا جلو انداخت، ولی نقش اصلی رو به نظر من روحیه و پشتکار بازی کرد، من حتی بعضی وقتا خودم تعجب می کردم که چجوری من این همه پشتکار دارم :دی

همچنین 2000 تست امار و 2000 تست OR (جلد دو) خیلی به من کمک کرد، من هر روز یدونه آزمون از این کتابا میزدم و باعث شد همیشه روی این دروس امادگی داشته باشم.

شما در آزمونهای موسسه پژوهش شرکت نمودید، برنامه شخصی شما آیا با آزمون‌ها هماهنگ بود و لزومی در این کار می‌بینید؟

بله من از اواسط مهر کلا آزمون محور کارو ادامه دادم و تا آخرین آزمون با بودجه بندی آزمونا پیش رفتم، شاید دیگران نظر متفاوتی داشته باشن ولی من پیشنهاد میکنم حتی کسایی که توی آزمونا شرکت نمیکنن هم باید با برنامه آزمونای پژوهش درسشونو پیش ببرن و سعی کنن از برنامه زمانی عقب نیفتن.

روش خاصی برای تست زدن داشتید؟

من توی خونه کاری به تست زوج یا فرد نداشتم سعی می کردم تمام تستای فصل رو تا اونجایی که وقت اجازه بده دونه دونه حل کنم و هیچ وقت جلوی سختی درسا و تستا کم نمی آوردم و خیلی پرو تا روی اون مبحث مسلط نمیشدم یک قدم هم عقب نمی کشیدم و دست از تلاشم بر نمی داشتم.

اما توی آزمونا بر عکس این بود من تقریبا توی آزمون از روی همه تستای سخت خیلی ریلکس و راحت رد می شدم و حتی روشون فکرم نمی کردم، و فقط دنبال تستای آسون و تکراری بودم.

شده بود که از درس خوندن خسته شی یا ناامید از نتیجه گرفتن بشی؟ در این شرایط چی کار می‌کردی و چی بود که تو رو به نتیجه گرفتن امیدوار می‌کرد...؟

 خسته چرا ولی نا امید هیچ وقت، من از همون اول که شروع به درس خوندن کردم هر روز به خودم می گفتم (من 100 درصد قبول میشم)، شاید این توصیه من رو جدی نگیرید ولی این حرف رو هر روز با خودتون تکرار کنید،

من دوستای خیلی خوبی هم داشتم که شاید شادی امروز من نتیجه معرفت دیروز اون ها باشه و دوست دارم ازشون تشکر کنم،سیاوش میلاد مجید آیین امیر حسین که همیشه توی سخت ترین شرایط روحیه من بودن و منو حمایت کردن همچنین از دوست و همکلاسی خوبم ایمان شکر که همیشه توی درسام بهترین مشاورم بود

در زمان درس خوندن برای کنکور تفریح هم داشتی؟ چند ساعت صرف تفریحاتتون می کردین در طول هفته؟

 اکثرا پنج شنبه هارو بیرون خونه با دوستام سپری می کردم همچنین اون جمعه هایی که آزمون داشتیم ,

برای چه دروسی در کنکور کارشناسی ارشد در کلاس های پژوهش ثبت نام کردید؟ فک کنم سال قبل تر کلاسها رو میومدید. آیا کلاسها تونست به شما کمکی بکنه؟

 بله من توی کلاسای آمار و تحقیق دوره قبلی شرکت کردم 

و خیلی هم راضی بودم و تا حدود زیادی خودم رو مدیون این 2 تا کلاس می دونم    

تو بحث ارشد مهندسی صنایع، اگه بازم به عقب برگردی برای کنکور همین دپارتمان صنایع پژوهش با این کادر اساتیدرو انتخاب می‌کنی؟

 100 درصد

اصلا شوخیشم قشنگ نیست که میرفتم جای دیگه!

کاری هست که از انجام ندادنش افسوس بخوری؟ در این مورد چه توصیه‌ای برای داوطلبین داری؟

شاید بزرگ ترین افسوسم این باشه که اون روز که دکتر ایوزیان کله پاچه داد من خوابم برد و آخراش رسیدم به دوستان توصیه میکنم از شب قبل برن جا بگیرن.

ولی جدا از شوخی دوست داشتم به توصیه همیشگی پدرم که از سالها پیش در مورد جدی گرفتن زبان به من هشدار داده بود گوش میکردم، به هر حال امیدوارم که تونسته باشم دلشو شاد کنم چون 1 سال درس خوندن در مقابل23 سال زحمت هایی که پدرو مادرم برای من کشیدن هیچی نیست.

به نظرت باید برای هر درس چند تا منبع رو خوند یا یک منبع کافیه؟

 برای بعضی درسا مثلا طرح ریزی به نظر من همون کتاب آقای نیکو فکر کاملا کافیه یا موجودی اقای عبدالله زاده ولی مثلا درس پروژه من هم از کتاب آقاس سبزه پرور استفاده کردم هم جزوه آقای ممیزی و هم 100 تا تست پارسه که از هر سه تاشم راضی بودم

با شنیدن این کلمات چه واژه ای به ذهنتون میاد؟

 • ایوزیان: 6 زیگما
 • شریف: هدیه خدا
 • تهران شمال: عشق
 • سربازی:  دور کلات قرمزی

در پایان مهم‌ترین توصیه‌ای که برای داوطلبان کنکور سال بعد دارید چیه؟

 سعی کنید آزمون زیاد بزنید تا آزمون زدن رو یاد بگیرید که سال بعد تنها چیزی که مهمه پاسخ نامه شماست! نه اطلاعات شما!

با تشکر از وقتی که برای مصاحبه و کمک به دانشجویان سال آینده دادید.

آدرس: ضلع جنوب غربی میدان ولیعصر؛ جنب سینما قدس، کوچه مینو؛ پلاک 132؛ موسسه آموزش عالی آزاد پژوهش   تلفن تماس: 021-86741
© تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دپارتمان تخصصی مهندسی صنایع موسسه آموزش عالی آزاد پژوهش می باشد .