صفحه اصلی
آمادگی کنکور ارشد
کنکور دکتری
دوره های تکمیلی
برنامه مشاوره رایگان
همایشهای هدایت تحصیلی
همگام آنلاین
تالیفات
درباره ما
خرید کتاب
   توضیحات کلاس آنلاین زبان عمومی

اعلام برنامه و توضیحات اولیه

طبق هماهنگی­ های بعمل آمده با موسسه آموزش عالی آزاد پژوهش، کلاسهای فصل پاییز 1395 زبان عمومی زیر ذره ­بین توسط آن مجموعه و به دو صورت آنلاین و حضوری برگزار خواهد شد.

کلاسهای آنلاین استاد جهانشاهی (مولف مجموعه کتب زبان عمومی زیر ذره بین)، به مدت 24 ساعت به­ صورت کامل، تمامی مباحث موجود در کنکور ارشد و دکتری را مرور خواهد نمود. با توجه به میزان شباهت بسیار بالای سوالات کنکور با دو مجموعه کتب زبان عمومی زیر ذره­ بین این منبع به ­عنوان مبنای تدریس در این کلاس مدنظر قرار خواهد گرفت.

این کلاس به­ صورت پایه ­ای، از ابتدا تا سطح پیشرفته به بررسی مباحث گرامری و واژگان کنکور به همراه تست زنی و فنون ترجمه‌ می ­پردازد.

کلاس مذکور برای افراد زیر مناسب می­باشد:

 • داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد کلیه رشته­ ها
 • شاغلین، داوطلبین غیر تهرانی و افرادی که دسترسی به کلاس حضوری ندارند.
 • متقاضیان کنکور دکتری که سطح زبان آنها در وضعیت مطلوبی نیست (در نظر داشته باشید که سطح کلاس ارشد از کنکور دکتری اندکی پایین­تر بوده و این داوطلبان بایستی سایر منابع معرفی شده را نیز مطالعه فرمایند و تکالیف بیشتری در طول هفته انجام دهند).
 • افرادی که به صورت عام و نه صرفا با هدف کنکور قصد تقویت زبان خود را دارند.
 • برای شرکت در کلاس زبان عمومی رشته شما مهم نیست. این کلاس مهارت یادگیری واژگان و گرامر شما را به طرز باورنکردنی بهبود خواهد داد.
 • برای افرادی که مدتهاست از زبان فراری اند!

مزایای این کلاس نسبت به سایر دوره­ها:

 • هزینه مطلوب­ آن با توجه به فشردگی و زمان کوتاه دوره
 • آزمون­های درون کلاسی
 • پشتیبانی و راهنمایی مداوم تا زمان کنکور کارشناسی ارشد و دکتری
 • آموزش فنون ترجمه بر مبنای رعایت اصول گرامری و شناخت ساختار جمله

کد

زمان

مدرس

تعداد ساعات

زمان شروع

وضعیت

A

دوشنبه و چهارشنبه 18 الی 20

استاد جهانشاهی

48

27 مهر

در حال تکمیل ظرفیت نهایی

شرایط ثبت نام:

هزینه کلاسهای آنلاین 240.000 تومان (168.000 تومان با تخفیف فرضی 30 درصدی) در نظر گرفته شده است که براساس جدول زیر تخفیفات مجزا اعمال میشود.

دانشجویان دانشگاه های خاص

50%

تخفیف هفتگی (هرهفته 2 درصد کم میشود)

14%

در هفته آخر مهر

داوطلبین شهرستان­ها

10%

ثبت نام گروهی 3 نفره

20%

حداکثر سقف تخفیفات 50 درصد

 


پاسخ سوالات متداول

موضوعات و روند پوشش گرامر و واژگان در کلاس چگونه است؟

در کلاس حضوری، جلسه اول صرفا به مرور مباحث واژگان، اعم از تکنیک ریشه، پیشوند و پسوند و طریقه صحیح مطالعه لغات و آموزش تعدادی لغت مهم خواهیم پرداخت.

در دو جلسه بعدی کلاس حضوری، تمام تمرکز بر روی گرامر است و فن ترجمه را به همراه تکنیک های لازم برای پاسخگویی به تستهای گرامر کنکور ارشد و دکتری بررسی می کنیم.

در کلاس آنلاین، حدود 40 درصد کلاس به واژگان و 60 درصد آن به گرامر اختصاص خواهد یافت و گرامر و فن ترجمه به صورت کامل آموزش داده می شود.

در هر دو کلاس تست زنی داریم و با انرژی کامل در کلاس حاضر شوید چرا که دقایق استراحت و آنتراکت کلاسها بسیار محدود است.

توصیه می شود پیش از کلاس، حتما جلد 1 زبان عمومی زیر ذره بین (ترجیحا ویرایش 5) را شروع به مطالعه کرده باشید. مطالعه جلد 2 اختیاری است و تمام نکات آن در کلاس بررسی خواهد شد اما در جلسات گرامر، کتاب گرامر را همراه داشته باشید تا میزان جزوه نویسی از سوی شما، به حداقل برسد.

پس از اتمام کلاس، از شما انتظار می رود که تست های جلد 2 زبان عمومی زیر ذره بین را تا زمان کنکور مرور کنید و لغات بافیمانده از جلد 1 را نیز مطالعه نمایید. مرور مطالب کلاس برای گرامر کافی است و نیازی به خواندن مطالب بیشتر از جلد 2 نحواهد بود. بدیهی است که آموزش 2500 واژه در زمان محدود هر کلاسی غیرممکن است و ما مروری بر مهمترین نکات تست زنی واژگان و همچنین قواعد سریع تر به خاطرسپاری واژگان خواهیم داشت.

برنامه کلاس حضوری به چه صورت است؟

زمان دقیق برگزاری به زودی از طریق سایت اعلام خواهد شد. هزینه این کلاس بدون لحاظ کردن تخفیفات مربوطه 232.000 تومان است و به مدت 18 ساعت برگزار خواهد شد. هم اکنون ثبت نام این کلاس نیز از طریق موسسه شروع شده است. (زمان تقریبی برگزاری این کلاس، انتهای آذر و یا انتهای دی بوده و شامل 3 جلسه 6 ساعته خواهد بود)

فرآیند برگزاری کلاس آنلاین چگونه است؟

دانشجویان ثبت نامی در کلاس، از طریق آدرس ارسالی به ایمیل خود وارد محیط کلاس خواهند شد. برای ورود نیاز به نام کاربری و رمز عبور منحصر به فرد است که این مورد از طریق ایمیل یا اس ام اس به داوطلبان اطلاع رسانی خواهد شد. بهتر است از آخرین نسخه های مرورگر Chrome یا Firefox استفاده نمایید. در این محیط، مدرس با در اختیار داشتن تخته سفید و همچنین استفاده از پاورپوینت شروع به تدریس مباحث خواهد نمود. هیچ چیز کلاس ضبط شده نیست و تمام کلاس به صورت آنلاین برگزار می شود، لذا شما می توانید صدای مدرس را به صورت آنلاین دریافت نموده و سوالات خود را به صورت مکتوب از طریق باکس کوچک پرسشی و یا به صورت پیام صوتی آنلاین، در هر لحظه مطرح نمایید. محیط کلاس کاملا interactive بوده و این امکان را بوجود خواهد آورد تا حتی بهتر از کلاسهای حضوری به مرور و تدریس مباحث پرداخته شود.

سبک کلاسهای زبان عمومی ارشد زیر ذره­ بین چگونه است؟

کلاسهای زبان عمومی ارشد زیر ذره­ بین با رویکردی نوین به زبان عمومی کنکور کارشناسی ارشد می­پردازد. در این کلاسها با اتکا به قوی­ترین منبع زبان عمومی حال حاضر در کنکور ارشد و دکتری، ساختار زیر برای کلاس مدون شده است:

 • مرور قواعد ساخت واژگان (ریشه، پیشوند و پسوند)
 • بررسی ذره‌بینی برخی لغات درسنامه زبان عمومی زیر ذره ­بین و پاسخ به ابهامات و ترجمه مثال‌ها
 • بررسی نکات کلیدی و کاربردی در گرامر (از صفر تا 100)
 • حل تست­ ها و سوالات مباحث گرامری
 • بررسی چند سری از سوالات زبان عمومی ارشد و دکتری کلیه رشته­ ها، جز به جز و نکته به نکته
 • آموزش فنون ترجمه در کلاسهای گرامر
 • همراهی با داوطلبین و رفع ابهامات و سوالات آن‌ها از طریق ایمیل و شبکه‌های اجتماعی تا زمان کنکور

مهم: آیا کلاس آنلاین، ضبط شده و قابل بازپخش است؟

کلاسهای آنلاین زبان عمومی زیر ذره بین، کاملا به صورت آنلاین است و همانطور که استاد سر ساعت در کلاس حاضر می شود و تدریس کرده و با انرژی به سوالات شما پاسخ می دهد، از دانشجو انتظار می رود در کلاس حاضر شود. این کلاسها به هیچ عنوان ضبط نخواهند شد و دانشجو موظف به شرکت در جلسات است. پس بازپخشی برای این کلاسها در نظر گرفته نشده است و در صورت از دست دادن جلسه ای، آن جلسه سوخت خواهد رفت.

آنلاین بودن کلاس حُسن است یا عیب؟

در نظر داشته باشید برگزاری کلاس به صورت آنلاین این امکان را به داوطلبان عزیز خواهد داد که ضمن حضور در فضای کلاس با هزینه­ای مناسب­تر قادر باشند با توجه به دسترسی به منابع و اینترنت سوالات اساسی و ظریف­ تری را مطرح نموده و سطح کلاس و دانش شما به صورت همزمان در حال رشد و بهبود باشد.

برای کلاس آنلاین چه تجهیزات و اینترنتی لازم است؟

جهت حضور در کلاسهای آنلاین، اینترنت با سرعت حداقل kb/s256 الزامی است. شما می توانید از باکس موجود در فضای کلاس سوالات خود را مطرح نمایید و نیازی به استفاده از میکروفون یا وب کم نخواهد بود.

جهت حضور در کلاس چه منابعی لازم است؟   

برای شرکت در کلاسهای زبان عمومی ارشد زیر ذره ­بین، تهیه کتاب­های دوجلدی زبان عمومی ارشد زیر ذره ­بین کفایت است. سایر تست­ها و نکات به صورت فایل یا اینترنتی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

آدرس: ضلع جنوب غربی میدان ولیعصر؛ جنب سینما قدس، کوچه مینو؛ پلاک 132؛ موسسه آموزش عالی آزاد پژوهش   تلفن تماس: 021-86741
© تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دپارتمان تخصصی مهندسی صنایع موسسه آموزش عالی آزاد پژوهش می باشد .